باربری تضمین  / وبلاگ

بارنامه

بارنامه (سند حمل بار) چیست؟

بارنامه متداول ترین و مهم ترین سند حمل بار در سیستم های حمل و نقل است.

بارنامه از مهمترین مدارک مورد نیاز برای حمل و نقل بار می باشد. در این سند معمولا هویت و ویژگی کالای مورد معامله را ذکر کرده و مراقب از آن مهم ترین وظیفه کامیوندار است.

هر شیوه باربری بسته به ماهیت خود (زمینی، دریایی و یا هوایی) از انواع اسناد ویژه ای برای حمل و نقل بهره برده است. در این مقاله قصد داریم انواع سند های حمل بار در سیستم حمل و نقل زمینی را بررسی کنیم.

بارنامه بار

بارنامه متداول ترین و مهم ترین سند حمل بار در سیستم های حمل و نقل است و نشاندهنده سه مورد است:

قرارداد حمل بار؛

نشان می دهد که کالا یا بار برای حمل به مقصد تحویل داده شده است و ظوابطی که حمل و نقل طبق آن انجام می شود را با جزئیات نام می برد.

رسید کالا

نشان می دهد که حمل کننده بار را تحویل گرفته است.

سند مالکیت کالا؛

سندی است که اجازه می دهد بعد رسیدن کامیون به مقصد، بار تحویل صاحب اصلی آن شود. همچنین به دارنده آن اجازه می دهد تحت ضوابط قرارداد حمل، در صورت فقدان کالا یا آسیب دیدن آن، ادعای خسارت کند.

در نظر داشته باشید که طبق قانون، مالکیت بارنامه برابر است با مالکیت کالا. یعنی در هر شرایطی دارنده بارنامه، مالک کالا شناخته می شود.

در بارنامه می توان رساننده بار را نیز مشخص کرد تا در صورت سرقت اعتباری نداشته باشد. در نهایت با توجه به امکانات و شرایط بارنامه که قابلیت بیمه شدن را نیز دارد، می توان از آن به عنوان ایمن ترین سند حمل بار یاد کرد.

اطلاعات تماس | باربری تضمین

باربری تضمین

بارنامه معتبر و رسمی

شبانه روزی

بسته بندی اثاثیه دارای تخفیف ویژه

بیجک بار

بیجک یا بیژک در واقع یک کلمه هندی بوده است که به سیستم باربری کشورمان وارد شده است. کارکرد این سند تا حدودی مانند بارنامه است؛ از این لحاظ که نوع بار، مقدار آن، فروشنده، راننده و موارد دیگر در آن نوشته می شوند. موارد اصلی استفاده بیجک نیز در مواردی است که چند فرستنده توسط یک کامیوندار اقدام به فرستادن بار خود می کنند و هر کدام بیجک بار خود را دریافت می کنند.

تفاوت اصلی بیجک با بارنامه این است که جزئیات و امینیت بالای بارنامه در بیجک وجود ندارد و در مواردی ممکن است بیمه نیز به بار تعلق نگیرد.

حواله بار

حواله بار از دسترس ترین سند بار است ولی از لحاظ ایمنی و امنیت در پایین ترین سطح قرار می گیرد. حواله معمولا برگه و سند و انتقال بار است و دارنده آن نیز به عنوان صاحب بار شناخته می شود. استفاده از آن هنگام حمل بار حساس و مهم توصیه نمی شود. زیرا شامل بیمه نیز نمی شود.

باربری تضمین برای تمامی مسیر های باربری، داخل شهری وبرون شهری دارای بیمه بار می باشد. برای بار های برون شهری دارای بارنامه معتبر می باشد. همچنین عضو رسمی اتحادیه کامیونداران هست، که باعث اطمینان خاطر مشتریان می باشد.

می بندیم، میچینیم، میبریم.

با ما تماس بگیرید:

026-36270643
026-36270624

021-44276388
021-22638985
021-88747681

021-65190526
021-65190543

انواع حمل و نقل | باربری تضمین | بارنامه رسمی و معتبر
انواع حمل و نقل | باربری تضمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *