باربری تضمین  / وبلاگ

تاریخچه باربری در ایران

قسمت دوم

تاریخپه باربری در ایران

در این مقاله در مورد تاریخچه باربری در ایران صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

ایران کشوری است با تمدن باستانی کهن ، به همین دلیل دارای  سابقه طولانی در ایجاد راه و راهسازی و جابجایی، باربری، اتوبار و حمل و نقل می باشد که همواره در دوران باستان و دوره های دیگروجود داشته است.بنابراین ویژگی ها و شرایط حاکم بر ایران زمین را می توان دلیل گرایش ایرانیان بر مقوله راه سازی و افزایش مهارتشان در این بخش دانست ایرانیان 700 سال بیش از میلاد، در کار ساخت شناور و دریانوردی بودند و این عاملی بود که باعث مهارت و حفظ حاکمیت شان در دریاهای اطراف در طی قرن ها شد ، موقعیت جغرافیایی و تمدن ایران باستان و رابطه ایرانیان با مصریان و ملت های مشرق زمین و خاورمیانه باعث تبادل فرهنگ و وسعت بخشیدن به تمدن توسط ایرانیان گردید.

باربری تضمین سریع و ارزان.

باربری زمان هخامنشیان

شش قرن قبل از میلاد که به دوران هخامنشی بر می گردد مراودات مالی و بازرگانی، گسترش تسهیلات جابجایی و حمل و نقل و وسعت بخشیدن به راههای ارتباطی و مقوله امنیت و حفاظت راه ها برای تحقق اهداف اقتصادی و اجتماعی از ارکان بسیار مهم به شمار می آمد.

باربری تضمین شبانه روزی.

باربری زمان اشکانیان

در زمان اشکانیان تجارت و حمل و نقل و سیستم های باربری گسترده تر شده و رونق بیشتری پیدا کرد و در مساله تجارت در دوران ساسانیان این روند پیشرفت تا جایی ادامه یافت که حمل و نقل و تجارت بین المللی از اهمیت ویژه ای برخوردار گشت که بستر توسعه حمل و نقل و جابه جایی تا آفریقا و اروپا فراهم شد.

درجریان قرن های هجدهم و نوزدهم تحولاتی که از طریق  تكامل فنی وسایل نقلیه پدیدار گشت، انگیزه‌های بالایی در تغییرات بنیادی نظام‌های حمل و نقل بوجود آورد كه بالا رفتن سرعت و كارآیی خدمات جابجایی و حمل و نقل را به همراه داشت . در این میان در راستای انقلاب صنعتی و این پیشرفتهای تکنیکی حمل و نقل در جهان ، ایران که از دیرباز در مسیر جاده ابریشم که از بینظیر ترین و بهترین راه های جهان به شمار می رفت، که عنوان شاهراه بین‌المللی را از آن خود ساخت و  در برابر  پاسخگویی به این جایگاه جهانی، نخستین تشكیلات حمل و نقل كشور با احداث استراحتگاه و امکانات جنبی به توسعه امور حمل و نقل پرداخته و نام دیوان یا “دیوان برید” را زیر نظر حكومت اداره و مسئولیتهای راه و ترابری حال را عهده دار و مسئول حفظ، نگهداری و ترمیم راه‌ها بود.

ارزان ترین باربری در منطقه

با ما همراه باشید. ادامه مقاله تاریخچه باربری درایران .

باربری در سلسله قاجار

در زمان سلسله قاجار شغل رانندگی چه راننده سواری و چه کامیونها بسیار با اهمیت و ارزشمند بود. کامیونها بین شهر های داخل کشور بار حمل می کردند و قدرت زیادی برای این کار نداشتند و سرعت شان نیز بسیار کند بود و راه ها ساختار مهندسی نداشت، به یکباره در زمان جنگ جهانی دوم تغییرات بزرگی در ایران به وجود آمد وآن حمل و نقل هزاران تن بار از بندرهای جنوب (بندر امام خمینی یا شاپور و بندر خرمشهر) به مرزهای شمالی کشور و مرزجمهوری آذربایجان وجمهوری ترکمنستان و از مسیر جلفا و تبریز بود.

باربری داخل استانی و بین استانی.

جنگ جهانی و باربری

هر روز صدها کامیون که تماما رانندگانشان ایرانی بودند مشغول باربری از مبدا به مقصد بودند.گرداننده این مجموعه یک شرکت انگلیسی که UKCC نام داشت بود. این شرکت ده ها کارمند ایرانی و انگلیسی که با زبان انگلیسی آشنایی داشتند در اختیار داشت .این جریان تاثیر بسیار خوبی بر سیستم باربری و اتوبار کشورمان گذاشت . مالک های تجاری پس از جنگ جهانی دوم حرف اول را در حمل و نقل زده و باعث رونق در باربری ایران شدند. 

باربری تضمین عضو رسمی اتحادیه باربری

اولین ساختار تشكیلاتی كشور در سال 1285  به شیوه جدید با نام “اداره كل طرق و شوارع” در” وزارت فواید عامه” شروع به كارنمود . در این دوره سیستم حمل و نقل جهانی دچار تحول گشت ،برای پاسخگویی به نیازهای جدید، وزارت راه و ترابری که عهده دار مدیریت حمل و نقل کشور بود به چهار بخش عمده تقسیم می شود:

· معاونت حمل و نقل جاده‌ای

· شركت راه‌آهن جمهوری اسلامی‌ایران

· هواپیمایی جمهوری اسلامی‌ایران

· سازمان بنادر و كشتیرانی

باربری بعد از راه سازی

مسئولیت معاونت حمل و نقل جاده‌ای كشور بعد ها به سازمان حمل و نقل و پایانه‌های كشور واگذار شد و تا قبل از قرن اخیر، اغلب راه‌های كشور خاكی بودند؛ اما به تدریج طی قرن اخیر به تدریج، بزرگراه ها احداث شده و جاده ها به صورت آسفالت در آمد و وسایل حمل و نقل و جابه جایی توسعه یافت.

راه آهن و باربری

با گذشت زمان خطوط راه آهن نیز گسترش یافته و و رشد بسیار زیادی نموده و و باعث آسان شدن حمل و نقل محموله های عظیم و سنگین بین مناطق مختلف گردیده. و همچنین سیستم های هوایی همچون سایر بخش ها در حمل و نقل سبب گردیده زمان سفر کاهش یابد و  حمل بار راحت تر صورت گیرد.امروزه با گسترش فناوری و دنیای دیجیتال دسترسی به شرکت های اتوبار و شرکت هایی که خدمات حمل بار را چه در تهران و چه شهرهای دیگر ارائه می دهند بسیار آسان تر گشته .

امیدوارم از مقاله تاریخچه باربری در ایران لذت برده باشید. منتظر مقالات بعدی ما باشید.

باربری تضمین| بالاتریرن کیفیت|تاریخچه باربری در ایران
باربری تضمین| بالاتریرن کیفیت

تهران بار ، شریک تجاری باربری تضمین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *